29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun – Ulusal Kurtuluş Savaşından sonra, Türkiye için çağdaşlaşma yolunda büyük bir mücadele başladı. Artık Laik Devlet olan Türkiye Cumhuriyeti bu mücadelede her alanda, özellikle de eğitim konusunda zorlu bir yola girmiş oldu.

Cumhuriyet, Ulusal Egemenlik, Demokrasi, Bağımsızlık gibi önemli kavramlar ders kitaplarından çıkarılıp sadece söylemlerde kalınca tam bağımsızlık için mücadele de yarım kalmış oldu.

29 Ekim, Toplumsal dayanışma, Milli birlik ve beraberlik içerisinde yaşamaktır. 29 Ekim’e sahip çıkmak, vatanı savunmak, demokrasi ve özgürlüğe sahip olmaktır.

29 Ekim’de Cumhuriyetimizin ilanından itibaren, bu zaferden rahatsız olanlar, bizim birliğimize, kardeşliğimize yönelik haince bir çabanın içine girmişlerdir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun

29 Ekim Türk Milletinin ortak zaferidir. Milletçe duygularımızın coştuğu bugün, Cumhuriyetimiz için, bağımsızlığımız için, Laik Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza dek yaşaması için birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekiyor.

Cumhuriyet, Türk Ulusunun Birlik ve Beraberliğinin en büyük sembolüdür.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK şöyle diyor; “Cumhuriyet, demokratik idarenin tam ve mükemmel bir ifadesidir. Bu rejim, halkın gelişimini ve yükselişini sağlayan, onlardan esirlik, soysuzluk, dalkavukluk hislerini uzaklaştıran bir yoldur.”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun !!

Ebru Oğuzhan Yeter

Ebru Oğuzhan Yeter

Ebru Oğuzhan Yeter

1967’de Ardahan Göle’de doğdu. 1985 yılında hayatımın üniversitesi dediği İş Bankası ‘nda çalışmaya başladı. 2008 ‘de emekli oldu. O tarihten itibaren Atatürkçü Düşünce Derneği ve Fethiye Yerel Tohumlar Derneği başta olmak üzere aktif olarak görev alıp çalışmaktadır.

Tüm Mesajları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir