30 Ağustos Kutlu Olsun

30 Ağustos Kutlu Olsun

30 Ağustos Kutlu Olsun

Bugün, 30 Ağustos Zafer Bayramı.
Dumlupınar Söylevi’nde okuduğumuz gibi, 30 Ağustos sadece ülkemize ve milletimize değil, dünya tarihine de yön vermiştir.
‘30 Ağustos Zaferi’yle işgal altındaki Anadolu’nun, Trakya’nın yani Ülkemizin coğrafyası değişti.
Atatürk, Söylev’inde, Türk milletine geleceğine sahip çıkması için büyük önermelerde bulunmuştur.
Bu zaferin unutulmamasını, güçlü ulusların asla yenilemeyeceğini anlatmıştır.
Türk Milletine büyük görevler düştüğünü anlatırken, aynı zamanda ülkenin geleceğine, bağımsızlığına sahip çıkmamız konusunda da önemli mesajlar vermiştir.
Bu zafer, tam bağımsızlık anlayışıyla birlikte Laik ve Demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin yolunu açmıştır.
Bu zaferle birlikte, Türk Ulusu da omuz omuza vererek gösterdiği özgürlük mücadelesi ile başka uluslara örnek olmuştur.

30 Ağustos Kutlu Olsun

30 Ağustos; Türk Milleti için her şeyden önce zafer demektir. 30 Ağustos, Emperyalistlerin yurdumuz topraklarını işgal heveslerinin sona erdirildiği ve bağımsızlık temellerinin atıldığı şanlı tarihtir.
30 Ağustos milletimizin ulus olma bilinciyle verdiği kurtuluş mücadelesi sonrasında kurulan Laik, Demokratik TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ni koruma ve yüceltme kararlılığının başladığı tarihtir: 30 Ağustos Türk’ün zaferidir.
Ülkemize, Cumhuriyetimize, demokrasimize, birlik ve bütünlüğümüze kastetmeye çalışanlar için, Bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözünü tarihe yazmak gerekiyor ” geldikleri gibi giderler’’.
Ülkemizin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygıyla, şükranla anıyoruz.
30 Ağustos, kutlu olsun !!
Ebru Oğuzhan Yeter
Ebru Oğuzhan Yeter

Ebru Oğuzhan Yeter

1967’de Ardahan Göle’de doğdu. 1985 yılında hayatımın üniversitesi dediği İş Bankası ‘nda çalışmaya başladı. 2008 ‘de emekli oldu. O tarihten itibaren Atatürkçü Düşünce Derneği ve Fethiye Yerel Tohumlar Derneği başta olmak üzere aktif olarak görev alıp çalışmaktadır.

Tüm Mesajları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir