Darüşşafaka Tekfen FIBA Basketball Champions Leaguede

Darüşşafaka Tekfen FIBA Basketball Champions Leaguede
Bu Haberi Paylaş

Darüşşafaka Tekfen FIBA Basketball Champions Leaguede

Darüşşafaka Tekfen, FIBA ile Basketball Champions League’de 3+2 yıl süreyle mücadele etmek için anlaşmaya vardı.

Darüşşafaka Spor Kulübü’nden yapılan açıklamada, ”Sporda da fırsat eşitliği” ilkesiyle Türk sporunun gelişimine ve kalkınmasına 106 yıldır kesintisiz hizmet eden Darüşşafaka Spor Kulübü olarak Avrupa & Dünya basketbolunda çok önemli bir değişimin başlangıcı olacağına inanılan Europe Basketball Champions League (BCL) ile işbirliği anlaşmasını, Yüce Önder Atatürk’ün ülkenin bağımsızlık mücadelesinin başlatmasının 101. yıldönümünde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nda imzalamış olmaktan memnuniyet duyulduğu bildirildi.

Darüşşafaka Tekfen FIBA Basketball Champions Leaguede

Açıklamada, şöyle denildi:

”2015 sezonundan bugüne 3 yıl Turkish Airlines Euroleague’de, 2 yıl da 7 Days Eurocup organizasyonunda aralıksız yer alan kulübümüz en üst seviyede yaşamıştır. 2017-18 sezonunda EuroCup kupasını alarak ülkemize getirmiş, bu haklı gururu tüm taraftarlarımızla beraber en üst seviyede yaşamıştır.

Son iki yıldır, Tekfen grubunun sponsorluğunda Darüşşafaka Tekfen olarak davet aldık. Hem sportif hem de finansal fair play kurallarına en iyi şekilde riayet eden kulübümüz davet almıştır. Bir FIBA organizasyonu olan Europe Basketball Champions League’de (BCL) mücadele etmek üzere ısrarlı davet almıştır.

Uzun süredir en detaylı şekilde değerlendirdiğimiz bu teklifi FIBA ile mutabakat şansı yakalayarak Basketball Champions League’de 3+2 yıl süreyle mücadele etmek üzere anlaşmaya vardık.

Avrupa’nın en üst seviye basketbol organizasyonlarından birisi olan FIBA Basketball Champions League’deki mücadelemizde tüm taraftarlarımızla heyecanlanıp, sevinirken Darüşşafaka Tekfen ismini bu mücadelede en tepeye yazdıracağımıza yürekten inanıyoruz.

Sporcularımız ve yönetim olarak fair playin hep ön planda olacağı mücadelemizde, her zaman olduğu gibi ‘BirlikteGuçlüyüz’, ‘BizDaçkayız’ diyor. Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde taraftarlarımızı takımımızı destelemeye davet ediyoruz.”

Hibya Haber Ajansı

Haber Programı

Haber Programı

Yaşadığınız düzende tüm dünyada her gün olan güncel olaylarla ilgili bilgi almak herkesin hakkıdır.

Bu hakkımızı kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar da illaki bulunmaktadır.

Bunun ilk can alıcı noktası da haberlere doğru kaynaklardan ulaşmaktır.

Haber Programı Yönetimi

Tüm Mesajları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir