Firmaların tahsilatları anında hesaplarında

Firmaların tahsilatları anında hesaplarında
Bu Haberi Paylaş

Firmaların tahsilatları anında hesaplarında

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkili olan koronavirüs salgını küçük ve orta ölçekli işletmeleri olumsuz yönde etkiledi. Geleneksel yöntemlerle bugüne kadar işlerini sürdüren firmalar online satış yöntemleriyle işlerini sürdürmeye çalışıyor.

Geliştirdiği finansal teknolojilerle Türkiye’nin önde gelen e-ticaret firmalarının yanı sıra KOBİ’lerin tahsilatları anında firmaya ulaşıyor. Esnafların, serbest meslek sahipleri ve mikro işletmelerin de tahsilatları anında hesaplarında. Online satış ve tahsilat altyapısını sağlayan TURK Elektronik Para, kredi kartından yapılan tahsilatı anında firmaya ulaştırıyor.

Firmaların tahsilatları anında hesaplarında

Türkiye’de bir ilk olan bu uygulamayla, Param POS üzerinden satış yapan firmalar, paralarını 0,69 komisyonla anında Param Business Kart’ına aktarabiliyor, kartlarıyla alışveriş yapabiliyor.

Nakit ihtiyacının farkındayız

Mart başı itibariyle arama motorlarında e-ticaret, online tahsilat nasıl yapılır gibi aramaların yüzde 100 oranında arttığını belirten TURK Elektronik Para A.Ş. Genel Müdürü Serkan Aziz Oral, “Dükkanından satış yapan firmalar e-ticaret yapmak, hali hazırda kapıya siparişleri teslim eden firmalar da online tahsilat yapabilmek istiyor.

Mart ayından bu yana başta Param POS olmak üzere online tahsilat ürünlerimize olan talep yüzde 80 oranında arttı.” dedi.

Piyasada yaşanan nakit ihtiyacının da farkında olduklarını ve Ticaret Bakanlığı’nın E-Ticaret olarak kobilerin yanındayız kampanyasına destek olmak istediklerini belirten Serkan Aziz Oral, “Firmaların satış sonrasında paralarını anında tahsil edemiyor olmaları işlerinin aksamasına neden oluyordu.

Hammadde, aramalı ya da ürün alımında aksaklıklar yaşanmaması için TURK Elektronik Para olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Param POS üzerinden kredi kartıyla yapılan tahsilatları anında firmalarımızın Param Business Kart’larına yüklüyoruz” şeklinde konuştu.

Haber Programı

Haber Programı

Yaşadığınız düzende tüm dünyada her gün olan güncel olaylarla ilgili bilgi almak herkesin hakkıdır.

Bu hakkımızı kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar da illaki bulunmaktadır.

Bunun ilk can alıcı noktası da haberlere doğru kaynaklardan ulaşmaktır.

Haber Programı Yönetimi

Tüm Mesajları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir